Sardinie

Nejlevnější zájezdy
Sardinie

Využijte jedinečnou možnost. Vyberte si pohodlně zájezd na Sardinii. Aktuální přehled Last Minute zájezdů, které je možné ihned online rezervovat.

Důležité informace o Sardinii

A co důležitého je dobré vědět o Sardinii?


Cestovní doklady, předpisy a kontakty


Sardinie spadá pod Itálii, která je členem Evropské unie. Proto cestujete-li na tento ostrov, nemusíte mít cestovní pas ani vízum. Postačí vám platný občanský průkaz. Pokud budete v Itálii řídit, nezapomeňte si doma řidičský průkaz, zelenou kartu a technický průkaz. Mezinárodní řidičský průkaz není požadovaný.


Do Itálie a tedy i na Sardinii je možné cestovat se psem, kočkou či fretkou, ale musí mít Mezinárodní pas zvířete, očkování proti vzteklině a mikročip.


Celní předpisy stanovují množstevní limity pro některé kategorie spotřebního zboží. To se týká především cigaret a alkoholu. Nesmíte dovážet benzín v kanystru.


Velvyslanectví České republiky v Itálii najdete na adrese: Ambasciata della Repubblica Ceca Via dei Gracchi 322, 00192 Roma.Zdravotní péče a povinné očkování


Zdravotní péče je v Itálii na dobré úrovni. Češi jako členové Evropské unii mají právo na nutná ošetření zdarma. Získáte ho použitím Evropského průkazu zdravotního pojištění (EHIC - European Health Insurance Card). I tak však nepodceňujte cestovní pojištění.


Před cestou na Sardinii si nemusíte zřizovat žádné speciální očkování. Mějte však v pořádku rutinní očkování a žádoucí je očkování proti hepatitidě B.Bezpečnost a kriminalita


Sardinie není nikterak nebezpečným ostrovem, na kterém byste se museli bát nějakých specifických rizik. Platí tu běžná bezpečnostní opatření. Dávejte si pozor na své věci, nechoďte v noci na neznámá místa a nekupujte nic od pofiderních obchodníků. Zajímavostí je, že zdejší kapsáři často jezdí na skútru. S tím se však setkáte ve více přímořských oblastech.