Sardinie

Nejlevnější zájezdy
Sardinie

Využijte jedinečnou možnost. Vyberte si pohodlně zájezd na Sardinii. Aktuální přehled Last Minute zájezdů, které je možné ihned online rezervovat.

O Sardinii

Sardinie představuje ostrov a zároveň je to stát, který spadá pod Itálii. Rozkládá se na ploše 24 090 km2 a žije zde přes 1,6 milionů obyvatel. Představuje druhý největší ostrov Středozemního moře a dělí se na osm provincií. Jsou jimi Cagliari, Carbonia-Iglesias, Medio Campidano, Nuoro, Ogliastra, Olbia-Tempio, Oristano a Sassari. Hlavním městem Sardinie je Cagliari.


Na Sardinii najdete četná letoviska, ve kterých si můžete užít příjemnou letní dovolenou. Pojďme si alespoň některá z nich přiblížit:

  • Alghero: Je to přístavní město na severozápadě. Vzniklo již v 11. století. Zajímavé je historické jádro, které tvoří středověké hrady. Projděte se na promenádě Magellano a prohlédněte si je. Budete si tu užívat vodních radovánek, ale líbit se tu bude i těm, kteří rádi žijí nočním životem.

  • Badesi: Za tímto letoviskem se budete muset vydat na severozápad ostrova. Nachází se 65 km od přístavu Porta Torres. Nedaleko Badesi je další letovisko. Je vám tak k dispozici dostatek pláží.

  • Chrám antas
  • Arbatax: Nejde o velké letovisko a zalíbí se především těm, kteří chtějí klidnější dovolenou.

  • Baja Sardinia: Bude se tu líbit všem, kteří mají rádi hezkou přírodu, zajímavě zbarvené moře, ale také se vám tu zalíbí noční život a své si tu najdou i příznivci nakupování. Nedaleko se nachází aquapark.

  • Cagliari: Jde o hlavní město Sardinie. Tato oblast je obydlená již od 2. tisíciletí př. n. l.

Z některých dalších letovisek Sardinie si jmenujme Conca Verde, Cannigione, Capo Coda Cavallo, Costa Paradiso, Costa Rei, Isola Rossa...Zkrátka výběr letovisek je obrovský.